Pomáháme lidem zdravě bydlet

Kontaktujte nás

Nabídka montáže světlovodů

Montujeme tubusové světlovody již od roku 2000. Byli jsme jedni z prvních, kdo se světlovody v ČR pracoval. Tehdy to byly americké světlovody ODL a poté anglické Sunpipe. V posledních letech jsme se ustálili u světlovodů vlastní značky, dále na přání umíme české světlovody SUNIZER a levné světlovody Velux.

Léta praxe nás naučili řešit světlovod jako systémový prvek, který musí být kvalitně zpracován do detailu, musí navazovat správně na jednotlivé skladby střechy a stropu. Jen tak světlovod přinese požadovaný výsledek.

Správné živnostenské oprávnění

Ne náhodou je nutné mít pro montáž světlovodů odbornou živnost “Provádění staveb, jejich změny a odstraňování”, kterou mi máme. Jedná se opravdu o odbornou práci, která se dotýká více řemesel. Nedostačují nějaké řemeslné živnosti, nebo snad ani nejnižší odbornost v podobě “dokončovacích stavebních prací”. Na to si prosím dejte pozor. Dokonce i někteří výrobci světlovodů montují pod živností dokončovací práce, čímž porušují zákon.

Rizika u světlovodů

Světlovod je hodně choulostivý výrobek a musí být odborně instalován, protože jen tak zajistíte správné systémové řešení.

Vlastní návrh typu a značky světlovodu určitě nechte na specialistovi, protože předejdete zklamání z nedostatečné účinnosti světlovodu.

Často platí, že méně více. Platí to v případech, kdy projektant zvolí nevhodný průměr světlovodu, přidá tam izolační přepážku a poté ještě protipožární sklo. Docílí se toho, že to sice splní všechny vyhlášky, ale světlovod nebude svítit….což je celkem škoda za ty peníze, že?

Světlovody, ve kterých kondenzuje voda, nebo jsou zaprášené, či praskají kopule vídáme často. Paradoxně se to často děje u produktů, které v reklamách vystupují jako nejkvalitnější a nejdokonalejší. Chápu ale, že laik nemůže poznat kvalitní produkt od nekvalitního. Řídí se jen reklamou od výrobce a pokud je krásně provedená, dokáže to zmást.

Jen nasměruji: Kvalitní světlovody mají velkou tloušťku odrazivého plechu. Není to tloušťka na úrovni slabého papíru.. ten tubus se nesmí deformovat při dotyku.

Ikdyž je montáž tubusových světlovodů na první pohled velmi jednoduchá, je jedna z nejkomplikovanějších s ohledem na kvalitu detailů. Světlovod prochází několika vrstvami budovy a každý prostup musí být správně a do detailů vyřešen.

Nabízíme tyto služby:

Provádíme odborný návrh světlovodu jak výpočtem, tak také na základě našich zkušeností. Zásadní je místnost vidět a vyhodnotit situaci komplexně. 

Montujeme světlovody do šikmých i plochých střech. Často se lidé bojí rizika prostupu u ploché střechy, ale zbytečně, protože dnešní materiály a technologie jsou na takové výši, že se již není čeho bát. 

Paradoxně častěji se setkáváme s pokaženými montážemi do šikmých střech, protože se do nich pustil lajk, nebo nějaký neodborný dělník mluvící jinou řečí než českou. A co třeba si aspoň přečíst návod na montáž od výrobce?

Montáž je vždy nutno připravit tak, aby světlovodu nebránilo nic v cestě a také, aby všechny spoje byly správně přetěsněny kvůli parotěsnosti.

Umíme vyřešit u světlovodu únik tepla pomocí tepelně izolační vložky, která přeruší tepelný ráz.

Umíme řešit požární odolnost světlovodů několik způsoby. Splníme požární předpisy.

Praktické zkušenosti z montáží máme s produkty těchto výrobců: ODL (USA), SUNPIPE (Anglie), VELUX (EU), SUNIZER (ČR), Lightway (ČR), Solatube (USA), Fakro (PL). Proto víme, že každý má své přednosti, ale i nedokonalosti. A také víme, že některé značky Vám určitě nenainstalujeme, protože díky kvalitě a řešení některých produktů bychom nemohli ručit za kvalitně dodané dílo.

Poptejte nás a vysvětlíme Vám rozdíly ve světlovodech a doporučíme ten vhodný typ pro Váš dům či kancelář. Navrhneme i protipožární řešení, řešení pro pasivní a nízkoenergetické domy, řešení pro Vaši kancelář, či dětský pokoj. Bezplatná konzultace se Vám jistě vyplatí. 

Nabízíme Vám montáž pro tyto produkty

Klimatizace

Klimatizaci odborně namontujeme klasickou i speciální.

Více informací

Rekuperace

Rekuperace instalujeme nejen centrální, ale i lokální.

Více informací

Ventilační turbiny

Turbíny instalujeme, aby provětraly libovolný podstřešní prostor, nebo půdy.

Více informací

Tubusové světlovody

Světlovody nainstalujeme, aby dobře dlouho sloužily.

Ostatní doplňky

Umíme i instalace užitečných doplňků.

Více informací

PRIMA KLIMA V KAŽDÉM DOMĚ

Nebojte se na nás obracet se svými požadavky, rádi vytvoříme bezplatný
návrh vhodného řešení a vysvětlíme vše odborně a do každého detailu.

Kontaktujte nás

Firma KLIMAHAUS s.r.o. se zaměřuje na návrh, prodej a montáž  produktů, které Vám zpříjemňují život v domech, bytech či kancelářích. Jedná se o tyto produkty:

KLIMATIZACE – REKUPERACE – TUBUSOVÉ SVĚTLOVODY – VENTILAČNÍ TURBÍNY