Pomáháme lidem zdravě bydlet

Ventilační turbíny

Ventilační turbíny se v České republice instalují z důvodu odvětrání střech, půdních prostor, skladů atd. Speciální kapitolou je odvětrání centrálních šachet panelových a bytových domů. Pro správnou funkci turbín musí být zvolen správný typ, vhodné doplňky a v neposlední řadě odborná montáž od firmy, která má s instalací zkušenosti.

Návrh počtu, typu a rozmístění turbín provádíme již od roku 2000 pro spoustu realizačních, obchodních firem. Totéž nabízíme také pro projektanty a koncové uživatele. Před každou realizace s námi zkonzultujte vhodně zvolený typ ventilační turbíny, jejich počet a rozmístění na střeše. Získáte jistotu, že vaše řešení bude mít význam a splní očekávání. Konzultace je samozřejmě zdarma. 

Pro správnou montáž do šikmé střechy je naprosto zásadní použití správného dílu (základny) do střešní krytiny. Jakýkoliv experiment, či provizorní oplechování nevydrží tak dlouho jako turbína samotná. Naše doplňky jsou odzkoušeny na stovkách staveb.

Použití ventilačních turbín pro panelové domy je velmi rozsáhlá samostatná kapitola. Velkou roli zde hraje nejen vhodně zvolená turbína, ale také další příslušenství, jako pomocné ventilátory, klapky atd. Za poslední roky jsme navrhli a nainstalovali nespočet ventilačních turbín a proto máme objektivní zhodnocení jejich účinnosti a životnosti.

Klimahaus - Lomanco

Turbíny pro bytové a panelové domy

Ventilační turbíny již od roku 2000 používáme na odvětrání centrálních šachet panelových domů.

Účel turbíny:

  • Turbína podporuje aktivní odtah vzduchu z šachty,
  • urychluje odvod znečištěného vzduchu z šachty ven,
  • pomůže odvést použitý vzduch, který do šachty přivedl malý bytové ventilátor z WC či koupelny,
  • pomáhá zabránit přetahování pachů z bytu do bytu vytvořením mírného podtlaku v šachtě.

Podle typu domu a podle typu používané ventilace lze osadit zakončení šachty buď samočinnými turbínami, nebo použít kombinovaný systém ventilační turbíny a přídavného elektrického ventilátoru patřičného výkonu.

Nabízíme instalaci:

  • Samočinné bez-elektrické ventilační turbíny – kvůli nízké pořizovací ceně se stále jedná o oblíbenou variantu odvětrání. Turbína odvětrává vzduch z šachty v závislosti na aktuálních větrných podmínkách. Výhodou systému je úsporný provoz bez vedlejších nákladů a zcela bez údržby.
  • Turbíny kombinované s pomocnými ventilátory ( DRIVE ) – spouštěnými z bytů, tak jak jste zvyklí. Turbína odvětrává průběžně z šachty vzduch s velmi nízkým podtlakem. V případě potřeby si z bytu můžete spustit pomocný plnohodnotný ventilátor o vysokém výkonu a podtlaku, který provede rychlé nárazové větrání během pár minut. Toto řešení je možné pro bytové domy, kde jsou nebo byly centrální ventilátory spouštěny z jednotlivých bytů a je funkční systém spínání z bytů.
  • Turbíny s inteligentním řízením ( i-DRIVE ) – kombinuje ventilační turbínu, přídavný ventilátor a řídící jednotku. Pomocný ventilátor dokáže přispět k výkonu samočinné hlavice přesně tehdy kdy je to nejvíce potřeba a jak je vyžadováno. Systém může hlídat spoustu parametrů, snímá otáčky samočinné turbíny a velmi chytře spouští přídavný ventilátor při jejím nízkém výkonu, tak  aby udržel výkon větrání na požadované úrovni.

KOMPLETÍ NABÍDKA VENTILAČNÍCH SYTÉMU S DALŠÍM POPISEM JE NA NAŠEM ESHOPU 

Jak zajistit návrh odvětrání?

Kontaktujte našeho technika na tel. 703999787, nebo info@klimahaus.cz. Náš technik Vás provede celým procesem od návrhu, nacenění až po vlastní realizaci.

Nechte si udělat návrh s cenovým rozpočtem, aby jste byli schopni vše přednést na schůzi domu, nebo nás nechte, abychom na schůzi vystoupili a přednesli náš návrh řešení. To vše pro Vás rádi uděláme.

Provádíme kontrolu starších instalací turbín: 

Vlastníci či správci bytových domů také často požadují kontrolu již instalovaných ventilačních turbín.

Aby ne, vždyť se jich na střechách panelových domů točí od roku 2000 přes 100tis. kusů a není divu, že občas nějaká začne vrzat, hlučet, či se zcela zasekne. Také někdy dochází k vandalismu, nebo poškození od větví či nárazem od ptáků.

Náš technik zajistí pravidelnou kontrolu stavu turbín a doporučí další postup.

To platí jak pro samočinné turbíny, tak i hybridní systémy s přídavnými ventilátory s inteligentní regulací.

Pokud máte zájem o bližší informace či uvažujete o instalaci ventilační turbíny, nebo kombinovaného sytému s pomocným ventilátorem řízeného automaticky, vyžádejte si bližší informace, nebo si vyžádejte návštěvu technika u Vás a rovnou vše konzultujeme na místě.

Náš technický poradce má zkušenosti s ventilačními turbínami LOMANCO přes 20let, protože působil u dovozce jako aplikační technik a byl u tisícovky návrhů a realizací. 

Rádi Vám bezplatně navrhneme vhodný systém, vysvětlíme jeho výhody a dovedeme Vás ke zdárné realizaci.

Příklady realizací naleznete v sekci o firmě: https://klimahaus.cz/reference/

Pro inspiraci si také můžete přečíst nějaké publikované články naší firmy: https://klimahaus.cz/z-tisku/

Turbíny pro rodinné domy a chalupy

Proč odvětrávat půdní prostor?

Ventilační turbíny udělají pro váš dům velmi užitečnou práci. Její instalací na střechu domu a propojení s půdním prostorem zabezpečíte kvalitní výměnu vzduchu. Ve střešním prostoru musí být zajištěna co největší výměna vzduchu, protože tam po většině roku vzniká obrovské množství vlhkosti. Následný kondenzát pak znehodnotí tepelnou izolaci protože sníží její izolační schopnost. Jen suchý a odvětraný prostor zajistí dlouhou životnost střešní konstrukce a pomůže s maximální účinností tepelné izolace. Nejvíce jsou rizikové bungalovy a domy s půdní vestavbou. Všude tam, kde je na stropě použita tepelná izolace, je nutné zajistit minimální vlhkost.

V posledních letech díky velkému počtu tropických dnů narostl extrémně zájem o řešení přehřátého půdního prostoru. Tato drobná investice do ventilačních turbín dokáže citelně pomoci s řešením problému přehřátých místností umístěných pod střechou. Pokud se Vám odvětráním půdního prostoru podaří v místnosti snížit teplota o 3°C a více, tak pak je přínos zásadní. Sluneční paprsky mají obrovskou tepelnou energii, která při dlouhodobém působení prostupuje přes tepelnou izolaci do místností. Mi potřebujeme, aby se půdní prostor tolik nepřehříval a aby se tam dlouhodobě neakumulovalo teplo. To zajistíte průběžným odvětráváním horka pomocí ventilačních turbín. Teplo bude průběžně odcházet a citelně během noci střechu ochladí na okolní teplotu. Je rozdíl, když máte na půdě přes 70°C a nebo přes den snížíte na 36°C a v noci až na 17°C. Vychlazená střecha je pak druhý den připravena horkému počasí odolávat.

Pokud máte zájem odvětrávat v létě přebytečné teplo z podstřešního prostoru, nebo škodlivý kondenzát v zimním období, vyžádejte si bližší informace, nebo vše s námi konzultujte. Naši technici Vám rádi a bezplatně navrhnou vhodný systém a pomohou vše vyřešit přímo u Vás.

Inspirovat se můžete v sekci reference: https://klimahaus.cz/reference/

Nabízíme Vám montáž pro tyto produkty

Klimatizace

Klimatizaci odborně namontujeme klasickou i speciální.

Rekuperace

Rekuperace instalujeme nejen centrální, ale i lokální.

Ventilační turbiny

Turbíny instalujeme, aby provětraly libovolný podstřešní prostor, nebo půdy.

Tubusové světlovody

Světlovody nainstalujeme, aby dobře dlouho sloužily.

Ostatní doplňky

Umíme i instalace užitečných doplňků.

PRIMA KLIMA V KAŽDÉM DOMĚ

Nebojte se na nás obracet se svými požadavky, rádi vytvoříme bezplatný
návrh vhodného řešení a vysvětlíme vše odborně a do každého detailu.

Kontaktujte nás

Firma KLIMAHAUS s.r.o. se zaměřuje na návrh, prodej a montáž  produktů, které Vám zpříjemňují život v domech, bytech či kancelářích. Jedná se o tyto produkty:

KLIMATIZACE – REKUPERACE – TUBUSOVÉ SVĚTLOVODY – VENTILAČNÍ TURBÍNY