Pomáháme lidem zdravě bydlet

Naše zajímavé realizace

Firma KLIMAHAUS s.r.o., která plynule navazuje na činnost pod živnostenskou hlavičkou Ing Radim Otýpka – STAVEBNÍ MONTÁŽE.

Od roku 2000 jsem provedli nespočet montáží ventilačních turbín, tubusových světlovodů. V posledních letech jsme rozšířili nabídku také o klimatizace (split, multisplit, ale i jednodílné klimatizace tzv. monoblok (UNICO) a rekuperace (centrální, lokální).

Provádíme realizace po celé České republice.

Příkladem je výběr realizací jak do rodinných domů, bytových domů, tak i kancelářských a výrobních prostor:

Tubusové světlovody v mateřské školce

Jedinečný architektonický skvost mateřské školy vyrostl v Praze ve čtvrti SUOMI Hloubětín.

Mateřská škola vyniká neotřelým architektonickým stylem, ale také jejím vybavením. Pro přisvětlení byly použity tubusové světlovody průměru 530mm. Tyto velké světlovody pomáhají udržet průměrnou hladinu světla i ve vzdálenějších místech od oken, v hloubi místností. Přes plochou střechu prochází tubus světlovodu a proti úniku tepla je zajištěn tepelně izolační přepážkou.  Spodní kryty jsou vybaveny barevnými kroužky, aby příjemně zapadly do vzhledu barevných učeben. Děti rádi barvy, proto jsou jednotlivé místnosti barevně odlišeny a stejně tak i spodní kryty světlovodů. Světlovody pak zapadají do vzhledu stropu připomínajícího oblohu s planetami. Přejeme žákům školy mnoho příjemných chvilek v této pestrobarevné školce.

O realizaci si také přečtete v našem publikovaném článku: Tubusové světlovody v mateřské školce od KLIMAHAUS.

RD Hrušovany

Klimatizace do ložnice rodinného domu

Klimatizace byla umístěná do ložnice orientované na jižní straně domu, která byla přehřívána v letních měsících slunečním zářením. Aby se v místnosti zajistila příjemná teplota, byla zde instalována klimatizační jednotka split s jednou venkovní a jednou vnitřní jednotkou. Uživatelé si užívají nejen příjemný chlad v letních měsících ale i příjemné teplo z klimatizace v podzimních měsících, kdy ještě není spuštěno centrální plynové topení.

RD Moravany

Klimatizace do rodinného domu

Speciální jednodílná klimatizace byla instalována do dvou dětských pokojů a také byla provedena kontrola klasické splitové jednotky v ložnici.

Do dvou dětských pokojíčků byly vybrány speciální klimatizace obsahující pouze jednu vnitřní jednotku. Aby se nenarušil vzhled domu, byly vybrány chladící jednotky bez venkovní jednotky, tudíž na fasádě byly vytvořeny jen malé otvory pro nasávání a výdech jednotky. Na otvory byly umístěny větrací mřížky, které se mohou poté natřít fasádní barvou, aby se zcela zamaskovaly.

Tyto jednotky jsou sice nižšího výkonu (1,7kW) než klasické splitové jednotky, ale zase umožní plnohodnotnou funkčnost chlazení bez venkovních jednotek, které se nemusí na fasádě někomu líbit.

Tyto unikátní klimatizace mají zajistit příjemný pobyt v těchto pokojích během celého roku, protože jednotky umí i topit.

SVJ Moravský Beroun

Na bytovém domě se provedla rekonstrukce vzduchotechnických prvků na střeše. Místo nefunkčních ventilátorů byly instalovány ventilační turbíny průměru 350mm. Byl tak zajištěn funkční odtah vzduchu z centrálních šachet panelového domu. V bytech byly použity malé bytové ventilátorky, tudíž na střeše dostačovaly bezelektrické turbíny.

SVJ Brno – Bohunice

Rekonstrukce ukončení centrálních šachet panelového domu

Před realizací jedinečné zelené střechy byla provedena oprava ventilačních domečků a osazení bezelektrických ventilačních turbín průměru 350mm. Původní pasivní odtah přes boční mřížky byl nahrazen aktivním odvětráním šachet pomocí ventilačních turbín průměru 350mm. Turbíny zajistí vyšší odtah a urychlí odvod vzduchu, tak aby neklesal a nevracet se zpět do bytů.

Poté se střecha opatřila zeleným trávníkem se sukulenty a mechy. Střecha pak zajistila nejen správné větrání, ale také účinnou ochranu před horkem v létě a únikem tepla v zimě. Střecha navíc úspěšně pracuje se srážkovou vodou, kterou částečně pohlcuje a po té velmi pomalu vrací do ovzduší, čímž vzduch čistí, zvlhčuje a ochlazuje.

SVJ Blansko

Na bytovém domě o 4 patrech byly demontovány již nefunkční centrální ventilátory a nahrazeny novým systémem ventilace kombinující bezelektrickou ventilační turbínu a pomocný podtlakový ventilátor spustitelný kdykoliv z bytů. Je tak zajištěn nesrovnatelně větší uživatelský komfort. Nové centrální větrání je výrazně účinnější a přitom úspornější než byl původní systém.

Rodinný dům, Brno – Přízřenice

Centrální rekuperace v rodinném domu umožní trvalé větrání bez citelného ochlazení. I při minusových teplotách je do domu dodáván čerstvý čistý vzduch bohatý na kyslík, naopak z domu je odváděn znečištěný vzduch obsahující velké množství vlhkosti a jedovatého CO2. Filtry je zde nutné měnit minimálně jednou ročně, kvůli prašné cestě před domem a zahrádkářské kolonii. Tento odchycený prach a pyl by se jinak dostal do domu při klasickém větrání okny. Uživatelé si pochvalují tichý ventilační systém a minimalizování hluku a prachu přinášeného z venkovního prostředí….

Rodinný dům Domanín

Tři světlovody do novostavby rodinného domu. Jeden světlovod umístěn v předsíni u vstupních dveří, dva světlovody umístěny na podlouhlé chodbě. Díky světlovodům se přirozeně prosvětlila centrální chodba domu, která nemá jinak žádná okna, tudíž přes den by byla výrazně tmavá. Vzhledem k tomu, že chodba je centrální a hojně využívaná část domu, bylo by nepraktické tam mít tmu a něčím stále rozsvěcet. Volili se světlovody menšího průměru, protože plocha chodby byla relativně malá. Přes střechu a 5m potrubí se přenáší světlo až do interiéru. Chodba tak zastává důležitou úlohu v domě a je při tom velmi kvalitně osvětlena denním světlem od východu až po západ slunce.

Rodinný dům Brno Modřice

Centrální schodiště rodinného domu nemůže mít okna, proto se zde instaloval velký světlovod průměru 530mm, aby prosvětlil celou plochu i hloubku otevřeného schodiště. Díky tubusovému světlovodu je zajištěn dostatek světla po celý den a až do večerních hodin není nutné rozsvěcet. Pro pozdní večery je do světlovodu instalováno LED osvětlení, aby zajistilo dostatek světla i ve večerních hodinách po západu slunce. Centrální schodiště je po celý den krásně zalité sluncem, vynikne barva višňového dřevěného schodiště a prostor se zdá být velmi prostorný a především bezpečný.

PRIMA KLIMA V KAŽDÉM DOMĚ

Nebojte se na nás obracet se svými požadavky, rádi vytvoříme bezplatný
návrh vhodného řešení a vysvětlíme vše odborně a do každého detailu.

Kontaktujte nás